Krāsaini akcenti baltā telpā

Neatkarīgi no tā, kādu raksturu telpai paredzēts piešķirt ar krāsu koncepcijas starpniecību, balto tajā var integrēt vienmēr. Baltais nekad nenoveco, neiziet no modes un pārliecina ar savu estētiskumu. Tas ir viegls, tīrs un skaidrs. Kombinācija „balts ar baltu” piešķir telpai eleganci, bet apvienojums ar centrālu citas krāsas akcentu – izteiksmīgumu.

Izvēloties vienu akcentējamo sienu citā krāsā, Jūs bez problēmām integrēsiet mājoklī savu iemīļotāko krāsu vai padarīsiet to atbilstīgu jaunākajām modes tendencēm.

Akcentējamo sienu ir vērts veidot tur, kur nepieciešams kaut ko izcelt. Bez tam par akcentiem var izmantot atsevišķus elementus, kas optiski sadala telpu vai pievērš uzmanību noteiktām detaļām vai mēbelēm.

Ar balto var kombinēt gandrīz visas krāsas. Taču, lai akcentējamā siena tiešām piesaistītu skatienu, tai ir jāizvēlas spēcīgi, intensīvi toņi. Tie radīs izteiktāku kontrastu un līdzās baltajam izskatīsies īpaši izteiksmīgi un starojoši.

Baltais un... sarkanais

Sarkanā krāsa ir īpaši piemērota akcentējamām sienām, jo tā ir dominējoša un vienmēr izvirzās priekšplānā. Vēsi sarkanais, piemēram, bordo, kombinācijā ar baltu krāsu rada elegantu, modernu iespaidu.

Baltais un... dzeltenais un oranžais

Oranžā – vissiltākā no krāsām, kā arī dzeltenā krāsa rada pretimnākošu iespaidu un intensīvi piesaista uzmanību. Baltais kombinācijā ar dzeltenu iedarbojas viscaur pozitīvi, izskatās svaigi un vasarīgi.

Baltais un... zaļais

Ja akcentam izvēlas piesātinātu lapu un zāles zaļo toni, kopā ar balto krāsu veidojas kombinācija, kas rada izteiktu svaiguma iespaidu.

Baltais un... zilais

Kontrastaina kombinācija, kas arī rada vēsuma un svaiguma sajūtu. Īpaši tas attiecas uz vidēji tumšiem un zaļganiem zilajiem toņiem, tādēļ tie ir piemēroti telpām dienvidu pusē. Siltāku sajūtu rada tumšzilais ar izteiktu sarkanīgo nokrāsu.

Baltais un... violetais un ogu sarkanais

Baltā krāsa pastiprina moderno toņu – ogu sarkanā un violetā – intensitāti. Veidojas krāsu kontrasts ar mūsdienīgu, stilīgu piesitienu.

Baltais un... antracīts

Kombinācija, kas ļauj panākt vislielāko kontrastu (vēl lielāks kontrasts iespējams tikai kopā ar melno krāsu). Šāds apvienojums ir vēss, lietišķs, stilīgs un var izskatīties ļoti reprezentabli. Lai mazinātu stīvumu un padarītu krāsas dzīvīgākas, kombināciju var papildināt ar vēl vienu kontrastējošo krāsu, piemēram, zaļo.

Baltais un... brūns

Šī kombinācija ir cēla un eleganta, un silti brūnie toņi padara vēso baltumu maigāku.

Baltais un... maigi krāsu akcenti

Tiem, kam patīk maigi, pieklusināti krāsu akcenti, kombinēšanai ar balto jāizvēlas mazāk kontrastējošas, ne tik košas krāsas, piemēram, pelēkie, gaišzilie, ceriņkrāsas, smilškrāsas vai „kafijas ar pienu” toņi.